Jdi na obsah Jdi na menu

Rodinná psychoterapie

23. 3. 2020

 

Rodinná terapie je metodou psychoterapie, která sefamily-1237701_640.jpg

  • Zabývá rodinnými problémy a snaží se pomoci je překonat a dosáhnout harmonického neporuchového fungování celé rodiny
  • Pracuje v terapeutických sezeních s celou rodinou
  • Přistupuje ke každému pacientovi tak, že na něj pohlíží jako na dílčí součást rodinného systému a v jeho problémech a poruchách hledá souvislosti se současným fungováním jeho rodiny.

Rodinná terapie je způsob řešení problémů ve spolupráci terapeuta a více členů rodiny. Terapeut se obvykle setkává se všemi členy rodiny současně, nikoli s každým z nich individuálně.

V rodinné terapii je ústřední pojem rodinný systém. Systém který je vyšší než jedinec. Psychopatologické symptomy, rodinné problémy i individuální chování jsou vysvětlovány jako důsledek mezilidských vztahů v rámci tohoto systému. Chování každého jednotlivce je posuzováno z hlediska své funkce v rodinném systému.

Manželská terapie zkoumá a léčí vztahy, problémy a poruchy soužití manželské dvojice.

Jak se k nám objednat?

Objednat se můžete telefonicky na čísle: 604 112 615. 

Jedná se o kontakt pro objednání manželské a rodinné terapie. Pokud pracuji s klienty a nemohu vzít telefon, budete požádáni o specifikaci svého požadavku do SMS. Poté budete zařazeni do pořadníku. Jakmile se uvolní moje kapacita, ozvu se vám s nabídkou termínu prvního setkání. V současnosti je čekací doba na přijetí do terapie minimálně ??? měsíců.

Kde rodinná terapie probíhá?

Adresa ordinace určené pro rodinnou terapii je: Lidická 1715, Vlašim. Je to kousek od vlakového i autobusového nádraží. V budově polikliniky, vchod je od parkoviště. Naše ordinace je ve 4. patře. Za prosklenými dveřmi to jsou první dveře vpravo.

Musím mít doporučení od lékaře?

Na psychoterapii není potřeba mít doporučení.

Kolik to bude stát?

Psychologické vyšetření i individuální terapie je plně hrazena ze zdravotního pojištění. Naše zařízení má smlouvu s pojišťovnami VZP, ZP MVČR, OZP, ČP ZP.

Pojištěnci ostatních pojišťoven mají nárok na jednu krizovou intervenci na pojišťovnu. Další péči si musí platit. Účtujeme si sazbu (???) 700 Kč/50 min.

Ke komu půjdu do terapie?

V našem týmu se manželskou a rodinnou terapií zabývá kolegyně PhDr. Barbora Zajíčková.